تنها ایران تخصصی مجموعه آموزشی دریایی

تنها: ایران تخصصی مجموعه آموزشی دریایی قوانین بین المللی امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش

گت بلاگز علمی پزشکی تعیین چارچوبی جهت توانمندسازی و صلاحیت های حرفه‌ای مربیان پیش‌دبستانی

معاون آموزش ابتدایی ازتعیین چارچوبی جهت توانمندسازی مربیان دوره پیش‌دبستانی خبر داد.

تعیین چارچوبی جهت توانمندسازی و صلاحیت های حرفه‌ای مربیان پیش‌دبستانی

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛درخصوص توانمندسازی مربیان دوره پیش دبستانی بیان کرد: جهت معلمان این دوره در حال آماده سازی چارچوبی هستیم تا مبنای صلاحیت های حرفه ای معلمان قرارگیرد.


وی ادامه داد: براساس این چارچوب جذب مربیان در مقطع پیش دبستانی باید مبتنی بر شاخصه ها و نگرش هایی باشد و این مساله مورد ارزیابی قرار می گیرند.

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزش ابتدایی اظهار کرد: باتوجه به ارزیابی هایی انجام شده است میزان توانایی همچنین کمبودهایی که نیاز به آموزش دارند، تعیین شده است و بر این اساس دوره هایی جهت توانمندسازی ترتیب داده می شود.

حکیم زاده با بیان اینکه این طرح اکنون در دست اجرا هست، تصریح کرد: مطالعات میدانی و تطبیقی این طرح انجام شده است و شاخص هایی داریم تا بر این مبنا حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش دبستانی دوره ای مهمی و بنیادی محسوب می شود، عنوان کرد: در صلاحیت ها و شایستگی های مربیان پیش دبستانی دانش، نگرش و مهارت موردتوجه قرار گرفته هست.

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه تقویت خلاقیت، قشنگی شناسی و ابراز وجود در کودکان مهم هست، گفت: آشنایی با رشد کودک، چگونگی تعامل با وی، آموزش کار تیمی و مهارت های زندگی از جمله مواردی است که جهت نوآموزان پیش دبستانی درنظر گرفته شده است و باید مربیان این مهارت ها را آموخته تا امکان آموزش آن را داشته باشند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | مهارت های زندگی | آموزش و پرورش | پیش دبستانی | معلمان | مربیان پیش دبستانی | توانمندسازی معلمان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog